wtf

Intel patentuje składany smartphone

 

Nie jest tajemnicą, że Samsung, Huawei czy Xiaomi pracują nad składanymi smartphone’ami, które mają trafić na rynek już w tym roku. Nie dalej jak w ubiegłym tygodniu Xiaomi chwaliło się prototypem takiego urządzenia. Ale swoje prace w tym kierunku prowadzą również inne firmy technologiczne.

Jak na przykład Intel, który uzyskał właśnie patent na składane urządzenie podobne trochę do tego, co pokazało niedawno Xiaomi. Z tą różnicą, że zgodnie ze złożonym jeszcze w 2017 roku wnioskiem patentowym, smartphone miałby być znacznie większy niż urządzenie, jakie pokazali Chińczycy. Ale pomysł jest podobny – ekran dzielony na trzy części, który złożony tworzy smartphone’a, a po rozłożeniu tablet. Ponieważ każda z części ekranu miałaby mieć podobną długość, urządzenie można byłoby też złożyć w taki sposób, by jedna z części funkcjonowała jako podkładka.

Jak wynika z dołączonych do wniosku patentowego ilustracji, Intel zakłada również możliwość współpracy urządzenia z rysikiem.

Pomysł jest zapewne bardzo ciekawy, ale Intel raczej nie zajmuje się produkcją smartphone’ów. Można więc założyć, że dążenie do uzyskania patentu na tego typu urządzenie, wynika z tego, że firma nie chce zostać w tyle i gromadzi własne patenty na podobne urządzenia. Nam pozostaje czekać i mieć nadzieję, że Intelowi uda się komuś udzielić licencji na produkcję składanego smartphpne’u. W przeciwnym razie patent ten pozostanie tylko ciekawostką.

Ilustracja: Google via LetsGoDigital

podobne treści