biznesnews

Intel kupuje Movidius

Intel pochwalił się właśnie, że kupił firmę Movidius, producenta wyspecjalizowanych chipów, które zajmują się optyczną analizą otoczenia.

O firmie Movidius pierwszy raz głośno zrobiło się kiedy ogłoszono, że to właśnie ona będzie dostarczała podzespoły dla prowadzonego przez Google projektu Tango. Dzięki ich wyspecjalizowanym chipom tablety, a później smartphone’y, opracowane przez oddział Google ATAP, były w stanie w czasie rzeczywistym odwzorowywać trójwymiarowe otoczenie. Kolejnym ważnym krokiem było zastosowanie tej technologii w dronach DJI Phantom 4, dzięki czemu mogą one wykrywać i unikać przeszkód.

Najwyraźniej technologia ta zainteresowała największego na świecie producenta układów scalonych, ponieważ Intel, który od jakiegoś czasu rozwija podobną technologię o nazwie RealSense, za nieznaną na razie kwotę, postanowił kupić Movidius.

W oświadczeniu dotyczącym przejęcia, CEO Movidius, Remi El-Ouazzane, twierdzi, że kierowana przez niego firma ma zamiar połączyć własne doświadczenia ze zintegrowanymi układami z możliwościami, jakie daje chmura obliczeniowa Intela oraz prowadzone tam prace nad sztuczną inteligencją.

Ilustracja: Movidius

podobne treści