wynalazki

Intel Compute Card czyli komputer o rozmiarach karty kredytowej

Czasy, w których komputer zajmował całe piętro budynku, odeszły już dawno temu w przeszłość. Teraz komputery mieszczą się w sprzętach codziennego użytku. A dzięki pomysłom w rodzaju Intel Compute Card, sprzęty te, będą miały znacznie większe możliwości.

Zaprezentowane przez Intela po raz pierwszy na tegorocznych targach CES Compute Card to przenośny moduł, przypominający swoimi rozmiarami kartę kredytową, który zawiera w sobie wszystkie podstawowe komponenty zwykłego komputera klasy PC. Jest to więc procesor (w zależności od konfiguracji, od Celerona do Core i5), 4 GB pamięć RAM, do 128 GB na dane oraz bezprzewodowe interface’y WiFi i Bluetooth 4.2.

Już teraz wiadomo, że LG, Sharp, Dell, HP czy Lenovo pracują nad własnymi produktami, które będą korzystały z możliwości zaproponowanego przez Intela modułu, na razie jednak to Intel pokazał referencyjną stację dokującą, wyposażoną w złącza USB 3.0, HDMI 2.0, mini DisplayPort oraz Ethernet, która w zasadzie zmienia Compute Card w stacjonarny komputer.

Te ostatnie mają zadebiutować na rynku w sierpniu. Niestety na razie nic nie wiadomo na temat cen Compute Card.

podobne treści