ciekawostkiinternetnews

Instagram tym razem nie pomógł. Turyści w Korei Północnej znów bez dostępu do sieci 3G

No i skończyło się rumakowanie. Zaledwie miesiąc po tym, jak władze Korei Północnej zezwoliły turystom na podłączanie się do globalnej sieci 3G – usługa oferująca dostęp do mobilnego Internetu została zlikwidowana.

Co jest powodem takiej, a nie innej decyzji północnokoreańskiego rządu? Większość relacji sugeruje, iż powodem tego rodzaju postępowania władz jest albo widmo ewentualnej wojny (mniej prawdopodobne), albo… charakter treści, którymi turyści dzielili się za pośrednictwem Internetu, a które nie przypadły do gustu przedstawicielom reżimu (brudne, betonowe klocki nie wyglądają najlepiej nawet w Instagramie. Bardziej prawdopodobne). Na oficjalne oświadczenie w tej sprawie raczej nie ma co nawet liczyć.

Co ciekawe, nie wszystkie z nowych swobód raz jeszcze odeszły do lamusa – wygląda na to, że zagraniczni turyści ciągle mogą bez przeszkód wykonywać międzynarodowe połączenia telefoniczne do prawie każdego kraju świata, za wyjątkiem sąsiadującej z komunistyczną Koreą, Korei Południowej. Dostęp do sieci 3G utrzymają jedynie zweryfikowani przez reżim, długoterminowi rezydenci i osoby, które nie przybyły do kraju w charakterze turystów (czyli dyplomaci, ambasadorzy i tym podobni krawaciarze).

Choć to wszystko ciągle tylko mniej lub bardziej prawdopodobne domysły – jedno zdaje się być pewnym: misja Erica Schmidta zakończyła się  totalną klapą.

Źródło: Slashgear.com

podobne treści