aplikacjeWiadomość główna

Instagram trafi na Windows Phone

Windows Phone doczeka się w końcu własnej wersji Instagrama. Po miesiącach nacisków, między innymi ze strony Nokii i Microsoftu, CEO Instagrama Kevin Systrom potwierdził, że w najbliższym czasie pojawi się oficjalna wersja aplikacji na mobilny system operacyjny produkcji Microsoftu.

Windows Phone, choć jest dobrym, stabilnym systemem, cierpi na brak aplikację. Microsoft niejednokrotnie próbował już coś z tym zrobić, jednak do tej pory niektóre z najbardziej popularnych aplikacji nadal nie są dostępne na tę platformę. Nie inaczej jest w przypadku Instagrama. Użytkownicy systemu Windows Phone przywiązani do Instagrama, musieli sobie radzić na przykład za pomocą nieoficjalnej aplikacji 6tag. Na szczęście dla użytkowników systemu Microsoftu, Kevin Systrom zapowiedział, że Instagram trafi w końcu na Windows Phone:

„Naszym ostatecznym celem jest zapewnienie dostępu do Instagrama każdemu, kto chce go używać,” stwierdził Systrom. „Z niecierpliwością czekamy na chwilę, która nastąpi w ciągu najbliższych tygodni, w której społeczność Windows Phone będzie mogła używać Instagrama do dzielenia się pięknymi chwilami.”

podobne treści