aplikacje

Instagram testuje funkcję, która ma pomóc walczyć z uzależnieniem od aplikacji

FOMO, czyli chorobliwy strach przed tym, że ominie nas jakieś wydarzenie nie dotyczy oczywiście jednej aplikacji, przykładowo takiego Instagrama. Ale to właśnie należąca do Facebooka firma postanowiła rozpocząć testy funkcji, która w założeniu powinna pomóc walczyć z nadużywaniem aplikacji. A przynajmniej trochę je ograniczyć.

Testowana funkcja nazywa się „Jesteś na bieżąco”. Jak ma ona działać? Jest to swego rodzaju „koniec Instagrama”, na który z pewnością wiele osób trafi.

Jeśli danemu użytkownikowi uda się przewinąć wszystkie wpisy w aplikacji do 48 godzin wstecz, Instagram wyświetli powiadomienie o tym, że nadrobiono już wszystko to, co było do nadrobienia, i choć nadal będzie można przeglądać treści, użytkownik będzie wiedział, że robi to po raz kolejny. W założeniach ma to oczywiście zmotywować taką osobę do tego, by odłożyła telefon.

Funkcja na razie jest w fazie testów, ale na razie nie wiadomo kiedy zostanie ona udostępniona wszystkim użytkownikom, ani czy Instagram rzeczywiście chce ją wdrożyć. W końcu aplikacja istnieje dzięki zaangażowaniu użytkowników.

podobne treści