aplikacjenewsportale społecznościowe

Instagram przestał wspierać Twittera

Nadszedł czas na kolejną odsłonę „wojny na zdjęcia”. Kilka dni temu Instagram przestał wspierać karty Twittera, przez co użytkownicy zaczęli zgłaszać pierwsze problemy z wyświetlaniem zdjęć z Instagrama w streamie wiadomości na Twitterze. Wczoraj Instagram zablokował tą funkcjonalność całkowicie.

Choć użytkownicy Twitera nadal mogą opublikować linki do zdjęć w Instagramie, nie będą mieli możliwości przeglądania ich zarówno przy pomocy aplikacji mobilnej, jak i przez przeglądarki.

„Instagram wyłączył integrację zdjęć z Twitterem. W rezultacie zdjęcia nie będą się już pojawiały ani we wpisach, ani w galeriach. Choć można opublikować linki do zdjęć na Instagramie, nie można ich już zobaczyć na Twitterze,” czytamy na oficjalnym blogu serwisu.

Kiedy CEO Instagrama, Kevin Systrom, przekonywał, że jego firma będzie „zawsze” oferowała pewną integrację z Twitterem, raczej nie spodziewano się, że będzie ona polegała na przesyłaniu samych linków. Co ciekawe, to Facebook potwierdził, że wczorajszy ruch Instagrama był zaplanowany.

Pozostaje tylko pytanie, czy w sytuacji, w której Twitter pracuje nad własnymi filtrami na zdjęcia, tak nachalne ściąganie użytkowników na własne strony nie obróci się ostatecznie przeciwko Instagramowi?

[All Things D, The Verge]

podobne treści