aplikacjeportale społecznościoweWiadomość główna

Instagram przesiada się ze smartphone’ów na desktopy

Instagram wprowadza profile sieciowe. Wyglądają znajomo? Nic dziwnego, w końcu skupiona wokół dzielenia się zdjęciami sieć społecznościowa jest własnością Facebooka.

Od teraz zdjęcia z nałożonym filtrem nie będą już domeną jedynie aplikacji mobilnych. Od wczoraj można dzielić się nimi także za pośrednictwem serwisu internetowego, który jako żywo przypomina Facebooka:

„Twój profil sieciowy składa się z ostatnio dodanych zdjęć umieszczonych ponad zdjęciem profilowym i biografią, dzięki czemu inni użytkownicy mają szybki wgląd w zdjęcia, którymi dzielisz się za pośrednictwem Instagramu,” czytamy we wpisie na oficjalnym blogu firmy. „Dodatkowo możesz obserwować użytkowników, komentować, ‚lajkować’ zdjęcia oraz edytować swój profil bezpośrednio z poziomu przeglądarki.”

Instagram jako Facebook 2.0? Jeszcze nie, ale w przyszłości – kto wie? Jak na razie pierwszą różnicą, która rzuca się w oczy jest to, że na Facebooku zdjęcia w tle są statyczne a w profilu na Instagramie zmieniają się one dynamicznie. Instagram zapewnia też, że wszystkie opcje, które znajdują się w ich aplikacjach, są również dostępne z poziomu przeglądarki.

Nowe sieciowe profile dostępne są na razie tylko dla niektórych użytkowników, ale firma twierdzi, że w ciągu najbliższych dni wszyscy użytkownicy otrzymają do nich dostęp.

Wraz z wprowadzeniem dużo ciekawszego niż do tej pory sposobu prezentacji zdjęć, Instagram robi pierwszy krok w kierunku przekucia ogromnej popularności swojego produktu na zyski. Na razie jest to echo odległej przeszłości, ale nie zdziwiłbym się, gdyby w dłuższej perspektywie, wśród profili użytkowników, pojawiły się specjalnie przygotowane profile firmowe czy reklamy. W końcu kiedyś muszą zwrócić się pieniądze wydane na zakup Instagrama.

[Instagram via All Things D]

podobne treści