krótka piłkanews

Instagram ma już więcej aktywnych użytkowników niż Twitter

Popularny serwis świętuje pobicie kolejnego rekordu odwiedzin. Jak możemy wyczytać w notce na oficjalnym blogu Instagrama, słynna usługa posiada już 300 milionów użytkowników korzystających z niej przynajmniej raz w miesiącu i przebija pod tym względem nawet konkurencyjnego Twittera.

Od początku istnienia portalu wizytujący opublikowali na jego łamach aż 30 miliardów zdjęć, czyniąc go jednym ze zdecydowanie najpopularniejszych miejsc w całym Internecie. Według najnowszych danych serwisu, jego użytkownicy udostępniają na nim około 70 milionów fotografii i filmów dziennie, co składa się na niebywały przyrost multimediów w skali pojedynczego tygodnia czy miesiąca.

Rosnąca popularność Instagrama zmusza go oczywiście do stałego wprowadzania zmian, które poprawią komfort korzystania z usługi. Najświeższą z nich być wprowadzenie specjalnych odznak dla zweryfikowanych kont znanych osób lub firm.

Ludzie pytają się nas: „skąd mamy wiedzieć czy osoby publiczne i marki oraz inni ludzie, których odkrywamy na Instagramie są tym za kogo się podają? Jak możemy sprawdzić czy konto Tony’ego Hawka rzeczywiście należy do Tony’ego Hawka?”

Dziś możemy wreszcie ogłosić wprowadzenie odznak dla zweryfikowanych profili celebrytów, sportowców oraz marek, które pozwolą na łatwiejsze odnajdywanie autentycznych kont, jakimi interesują się nasi użytkownicy. Pierwsze wirtualne emblematy pojawią się na łamach serwisu już w ciągu kilku najbliższych dni.

Poza tą drobnostką portal ma też doczekać się prawdziwej czystki kont należących do rozmaitych szkodników i spamerów. A wszystko to rzecz jasna po to, by nowy rok nie był tym, w którym w końcu zaliczy zderzenie z sufitem.

Źródło: Instagram via Android Central

podobne treści