aplikacje

Instagram ma już 400 milionów użytkowników

Kierownictwo Facebooka z pewnością nie miliarda dolarów wydanych w 2012 roku na zakup Instagrama. Nowych użytkowników serwisu pozwalającego na dzielenie się zdjęciami przybywa cały czas, a niedawno ich liczba przekroczyła 400 milionów.

W ciągu ostatniego roku Instagram zdecydował się na wprowadzenie wielu udogodnień. Przede wszystkim zwiększono rozdzielczość przechowywanych na serwerach zdjęć, zrezygnowano też ze sztywno ustalonych proporcji zdjęć oraz nagrań. Zaczęto też nieśmiało wprowadzać reklamy. Zmiany najwyraźniej spodobały się użytkownikom, ponieważ według danych opublikowanych na blogu Instagrama, w ciągu ostatnich 10 miesięcy ich liczba zwiększyła się aż o 100 milionów. Jednocześnie serwis pochwalił się, że miesięcznie notuje już ponad 400 milionów aktywnych użytkowników. Tym samym serwis stał się bardziej popularny niż Twitter, który może pochwalić się 316 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie.

Należący do Facebooka serwis podaje też statystyki dotyczące pochodzenia użytkowników. Już ponad 75 procent użytkowników mieszka poza USA, a sam serwis zdobywa popularność przede wszystkim w Europie, Brazylii oraz w Azji, ze szczególnym uwzględnieniem Japonii i Indonezji.

podobne treści