designfoto

Instaglasses, czyli okulary jak Instagram

Niemiec Markus Gerke wpadł na pomysł okularów, które miałby robić zdjęcia i od razu nakładać na nie filtry z aplikacji Instagram. Urządzenie miałoby się nazywać Instaglasses.

Okulary to taki Instagram w czasie rzeczywistym. Gerke uważa, że jego wymysł mógłby mieć aparat fotograficzny 5 MP. Jednym okiem oglądalibyśmy świat takim, jakim jest, a w drugim szkiełku – obraz już po nałożeniu filtra. Projektant wyobraża sobie także, że Instaglasses miałyby mieć łączność Wi-Fi i 4G, 2 GB pamięci oraz akumulator wystarczający na 7 godzin pracy.

Gerke podkreśla, że to tylko pomysł, nie prototyp: „Prezentuję tylko koncepcję produktu, nie zamieszam go produkować ani na nim zarabiać. Chcę tylko zaprezentować, jak mógłby wyglądać”. Z drugiej strony, projektant okazał się zostać „zarzucony” pytaniami i zachętami, by zająć się Instaglasses na poważne. Cóż, hipsterzy są wśród nas.

Koncepcja produktu opiera się na przekonaniu, że popularność Instagrama zapewniłaby okularom sukces rynkowy. Aplikacja wypromowana w wersji na iOS od razu stała się przebojem także w wersji na Androida. Niedawno usłyszeliśmy o tym, że Facebook wydał na zakup Instagrama miliard dolarów. [Behance, Markus Gerke, Digital Trends, Gizmag]

podobne treści