design

Inkubator bardziej ludzki

Na wielu oddziałach neonatologicznych rodzice mają ograniczone możliwości przebywania w pobliżu noworodka w inkubatorze. Jest to uzasadnione koniecznością zapewnienia dzieciom specjalistycznej opieki, ale stanowi trudne doświadczenie dla rodzin, które i tak są zestresowane faktem, że nie mogą po prostu wrócić do domu z maluchem. Dlatego w Holandii powstał inkubator BabyBloom – przyjaźniejszy dla dziecka, rodziny i pracowników szpitala.

Budowa BabyBloom umożliwia zawieszenie inkubatora nad łóżkiem matki. Nawet, jeśli nie może ona wziąć dziecka na ręce, to może cały czas mieć maleństwo obok siebie. BabyBloom zaprojektowano tak, by noworodek w środku był dobrze widoczny, zaś jeśli nie ma medycznych przeciwwskazań, rodzice mogą unieść boczną klapę i dotykać dziecko.

Inkubator ułatwia także pracę personelowi, ponieważ łatwo regulować wysokość położenia zawieszonego na szynie schronienia dla dzieci. Pielęgnację niemowlęcia oraz zabiegi medyczne można wykonywać w pozycji stojącej lub siedzącej, niekoniecznie schylając się nad inkubatorem.

Aparatura towarzysząca urządzeniu wytwarza mało hałasu, wewnątrz inkubatora sięga on 40 decybeli. Nie drażni więc zmysłów nowo narodzonego. Sterowanie funkcjami inkubatora jest możliwe dzięki panelowi dotykowemu. Producent  proponuje także wiele motywów zdobiących BabyBloom z zewnątrz.

Byłoby wspaniale, gdyby podobne urządzenia można byłoby zobaczyć w polskich szpitalach. [BabyBloom Healthcare, Give Design a Chance]

podobne treści