Wiadomości promowanewynalazki

Indukcyjne ładowanie tablet-telefon na targach CES

Ze wszystkich rzeczy, którymi producenci postanowili pochwalić się jeszcze przed rozpoczynającymi się 8 stycznia targami CES, chyba najciekawszą jest technologia pozwalająca urządzeniom dzielić się energią swojej baterii.

Wyobraźcie sobie taką sytuację. Wychodzicie z domu, w wewnętrznej kieszeni płaszcza trzymacie tablet, w kieszeni spodni – telefon. Po jakimś czasie okazuje się, że zapomnieliście naładować telefon, więc o dzwonieniu można zapomnieć. Gdyby jednak wasze urządzenia obsługiwały technologię, którą na targach CES zaprezentować ma Fulton Innovation, wystarczyłoby położyć telefon na tablecie, a ten już naładowałby urządzenie bezprzewodowo.

Technologia „podwójnego” ładowania ma być kompatybilna w wszystkimi urządzeniami, które obsługują standard indukcyjnego ładowania Qi. Na targach CES Fulton Innovation zaprezentuje właśnie tablet, który można naładować bezprzewodowo, ale który będzie mógł także ładować inne urządzenia. Chyba wszyscy zgodzimy się, że potencjalnie jest to bardzo przydatna technologia.

podobne treści