portale społecznościowe

Ilu użytkowników Facebooka nie istnieje?

8,7 procenta kont na Facebooku jest fałszywych – tak wynika z oficjalnych danych. Jeszcze w marcu serwis szacował liczbę takich profili na 5-6 procent, więc zmiana jest znaczna. Facebook pierwszy raz podaje szczegóły: 4,8 procent kont to duplikaty innych istniejących profili, 2,4 procent to konta, na której podano nieprawdziwe kluczowe dane użytkownika, zaś 1,5 procenta to „niepożądane konta”.

Konta z nieprawidłowymi danymi udają konta dopuszczane na profilu (czyli ludzi), tymczasem dotyczą na przykład zwierząt domowych. Inny przypadek to firmy lub organizacje, które udają osobę, a powinny mieć fanpage, nie profil użytkownika. „Niepożądane konta” to głównie spamujące boty.

Ogólne statystyki świadczą o tym, że portal nadal cieszy się popularnością. Na podstawie danych z czerwca Facebook podaje, że ma 955 milionów aktywnych użytkowników, w tym 543 miliony użytkowników korzystających z serwisu na urządzeniach mobilnych. 102 miliona osób wchodzi na stronę już tylko przez aplikacje na smartfony i tablety. [CNet]

podobne treści