news

Ilu dokładnie ludzi było na Ziemi, gdy ty się rodziłeś?

Mniej więcej w najbliższy poniedziałek liczba ludności planety osiągnie 7 miliardów. Ja pamiętam z dzieciństwa news „jest nas już 5 miliardów” i to, że zareagowałam z przerażeniem: „Gdzie oni się wszyscy pomieszczą?”. Wspomnienie okazuje się dokładne, ponieważ byłam 4.515.549.367. osobą na ziemi.

Skąd to wiem z taką dokładnością? Przy okazji narodzin owego 7-miliardowego dziecka można sprawdzić, jaki my mieliśmy „numerek”. Dzięki kalkulatorowi udostępnionemu przez BBC łatwo w miarę dokładnie oszacować, ile osób żyło na Ziemi, gdy my przychodziliśmy na świat.

Zważywszy, że pół wieku temu nie było na świecie nawet połowy obecnej populacji, wynik naszych rodziców albo dzieci i nasz może się różnić diametralnie. Warto sprawdzić, to zajmuje chwilkę. [BBC, Ycombinator]

podobne treści

 • karolina_enternauta

  mój wynik
  When you were born, you were the:4,820,004,798th
  person alive on Earth79,620,341,915thperson to have lived since history began

 • krisss0

  Czyli to oznacza ze urodziła się pani 16 kwietnia 1981 roku. Całkiem młoda ta nasza redakcja : ) pozdrawiam….

 • lukaszpracus

  a to moj :P he he
  5,268,679,416

 • fgda

  Primo: Wynik jest bardzo zaokrąglony, ponieważ nie uwzględnia godziny, minuty i sekundy urodzenia człowieka, a przecież ludzie rodzą się przez 24 godziny na dobę na świecie.

  Secundo: Bardzo sprytny sposób by zgromadzić dużą bazę danych o internautach, zestawienie adresu IP, daty, wieku, kraju pochodzenia, płci, to dużo istotnych informacji, które w ten sposób ludzie sami udostępniają wbrew zasadom ochrony swych danych osobowych.

 • osek

  hey @fgda wylacz komputer, odlacz go od internetu, wylacz telefon komorkowy i wyjedz do dzungli pamietaj!! system cie ma. Kuzwa mania tego typu ludzi mnie po prostu przeraza. Udostepniasz informacje ktore system juz dawno o tobie ma a wiec co za roznica? A ze wola swoja baze zbudowac zamiast od kogos kupowac… niech troche zaoszczedza.

 • osek

  Ah zapomnialem dodac jesli wierzysz w „ochrone danych osobowych” znaczy, ze eh no to wierz dalej.