dyskusjamobileWiadomości promowane

Ile gadżetów nosicie ze sobą na co dzień?

Użytkownicy elektronicznych gadżetów nie lubią się z nimi rozstawać. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Sophos, statystyczny miłośnik technologii ma przy sobie 2,9 urządzenia.

Inspiracją do badania, przeprowadzonego na próbie ponad 2,2 tysięcy internautów z całego świata, był Steve Wozniak, współzałożyciel firmy Apple, który chwali się tym, że stale nosi przy sobie kilkadziesiąt urządzeń elektronicznych. Ankietowani zostali zapytani o typ gadżetów oraz wykorzystywane w nich systemy operacyjne. Okazuje się, że najwięcej urządzeń noszą przy sobie nasi zachodni sąsiedzi.

Spośród w sumie 2226 respondentów (z których większość pochodziła z Australii, Kanady, Niemiec, USA i Wielkiej Brytanii), najwięcej elektroniki – średnio 3,1 urządzenia – noszą ze sobą Niemcy. W ich torbach i plecakach najczęściej znajdują się laptopy. Z kolei Amerykanie, Brytyjczycy, Kanadyjczycy i Australijczycy zwykle mają przy sobie smartfona.

Średnia liczba urządzeń elektronicznych na osobę z podziałem na kraje:

Niemcy: 3,1
USA: 3,0
Kanada: 2,7
Wielka Brytania: 2,7
Australia: 2,6

Najpopularniejszym urządzeniem elektronicznym jest rzecz jasna smartfon. Posiadało go 85 procent ankietowanych. Na kolejnych miejscach uplasowały się: laptop (68%), tablet (48%), odtwarzacz MP3 (40%) i czytnik e-książek (29%).

Co ciekawe, przodujący w statystykach sprzedaży system Android tylko minimalnie wyprzedził w sondażu system iOS. System firmy Google znajdował się w kieszeniach 40,9 procenta badanych, twór Apple – u 40,5 procenta. Blackberry zajęło trzecie miejsce z wynikiem 8,9 procenta, a tuż za podium – Windows Phone z 3,4 procenta. Tyle, jeśli chodzi o systemy na smartfonach i tabletach. Jeśli chodzi o laptopy, to na nich rządzi Windows z wynikiem 49 procent. Mac OS posiada 22 procent pytanych, zaś Linuxa ma przy sobie 8 procent.

A jak jest w Waszym przypadku? Podejrzewam, że nie wychodzicie z domu bez telefonu, ale czy zabieracie ze sobą coś jeszcze? Czekam na Wasze komentarze.

Grafika z najpopularniejszymi gadżetami pochodzi z Shutterstocka

podobne treści