biznes

Ile będą kosztowały konsole nowej generacji?

Niedawno padły oficjalne zapowiedzi pojawienia się nowej generacji, ale jeszcze przez jakiś czas nie poznamy ich oficjalnej ceny. Swoje trzy grosze do spekulacji na ten temat dorzucił Michael Pachter, branżowy analityk wypowiadający się często na temat rynku gier wideo.

Poznaliśmy już wystarczająco dużo informacji na temat specyfikacji PlayStation 5 i Xboxa Scarlett, bo można było zacząć spekulacje na temat ich ceny. I właśnie tym zajął się niedawno amerykański analityk Michael Pachter. Według niego, same podzespoły, które planują wykorzystać Sony oraz Microsoft, sprawiają, że konsole powinny kosztować około 500 dolarów, ale obie firmy będą chciały sprzedawać je taniej:

„Specyfikacja konsol sugeruje cenę wyższą niż 500 dolarów, ale moim zdaniem Microsoft ogłosi cenę na poziomie 399 dolarów, a później taką samą cenę ogłosi też Sony,” twierdzi Pachter.

To oczywiście spekulacje, do których należy podchodzić ostrożnie, natomiast to, że pierwsza firma, która poda cenę swojej konsoli kolejnej generacji, ustawi niejako rynek na kolejne lata, jest praktycznie pewne. Ale ostateczna cena konsoli nowych generacji zostanie ustalona w ciągu najbliższych miesięcy.

podobne treści