news

II wojna światowa opowiadana na Twitterze

Dla sądzących, że Twitter jest tylko zabawką dla lanserów, PR-owców i celebrytów – niespodzianka. 24-letni absolwent historii na Uniwersytecie w Oxfordzie postanowił wykorzystać mikroblog do celów edukacyjnych. Pierwszy tweet Alwyna Collinsona brzmiał:

Oddział SS-manów przebranych w polskie mundury zaatakował niemiecką radiostację w Gliwicach, by dostarczyć Niemcom pretekstu do wkroczenia na polskie terytorium.

Tak zaczyna się wojenne kalendarium.

Dlaczego na Twitterze, skoro tę historię opowiedziano wiele razy w książkach, na filmach, itd.? Ponieważ dzięki Twitterowi wydarzenia z czasów II wojny światowej są podawane „na żywo”. Zwięzłe wiadomości na blogu wydają się znacznie bardziej aktualne od wpisów na kartach podręczników. Limit 140 znaków daje im jeszcze więcej „pilności”.

Być może warto się zainteresować blogiem? Subskrybenci kalendarium autorstwa Collinsona otrzymują kilka wiadomości dziennie, a wiele z nich dotyczy wydarzeń w Polsce. Ciekawe, czy historia naprawdę zostanie opowiedziana do 1945 roku. [TwitterToronto StarNecedades]

podobne treści