news

iGroups łączyłby użytkowników iPhone

Stosunek liczby patentów posiadanych przez Apple do liczby faktycznie stworzonych produktów jest olbrzymi (na niekorzyść produktów). Ale niektóre z tych patentów są ciekawe same w sobie, nawet jeśli nie ujrzą światła dziennego. Tak jest i z iGroups.

iGroups to społecznościowy serwis, który umożliwia ci kontakt z innymi użytkownikami iPhone’a znajdującymi się w pobliżu. A raczej umożliwiałby, gdyby powstał. Telefon komunikowałby się z innymi poprzez Bluetooth, rejestrując ich numery identyfikacyjne. Przekazując informacje do serwera, serwis tworzyłby grupy osób na podstawie ich położenia geograficznego.

Osoby w jednej grupie mogłyby wymieniać się wiadomościami, zdjęciami, informacjami o kontaktach, i tak dalej.

Oczywiście istnieją już aplikacje, które robią już tego typu rzeczy, od Foursquare do SuperGlued. Jednak wszystkie napotykają tę samą trudność: to tylko aplikacje. Trzeba je włączyć. Prawdopodobieństwo spotkania innej osoby z uruchomionym tym samym programem nie jest zbyt duże. Gdyby jednak możliwość łączenia znajomych była wbudowana w iPhone’a, rezultat mógłby być dużo ciekawszy – można by się komunikować z niemal każdym użytkownikiem telefonu Apple’a, który znalazłby się w pobliżu.

Czy iGroups pozwoliłby na zawieranie nowych znajomości, czy raczej stałby się kolejnym ogłupiającym zjadaczem czasu? Tego możemy się nigdy nie dowiedzieć. W końcu Apple uwielbia odkładać swoje patenty na półkę. Choć może zmieni zdanie? [PatentlyApple]

podobne treści