styl życia

Idealny weekendowy domek z „pływającym” gankiem

Wybierając miejsce na spędzenie majówki, większość z nas rozważała miejsca nad wodą. Niewiele jednak znajduje się tak blisko rzeki, jak widoczny powyżej doskonały do wypoczynku domek.

Dwustuletni budynek w Górach Catskill w stanie Nowy Jork został w 2002 roku odkupiony przez Toma Givone’a. Dom nazywany „Floating Farmhouse”, czyli „Farmą unoszącą się na wodzie” wymagał gruntownego remontu i urządzenia na nowo, ale po zakończeniu prac prezentuje się fenomenalnie.

Dziś dom urządzono bardzo wygodnie, ale z zachowaniem tradycyjnej stylistyki. Jedną ścianę zajmuje olbrzymie okno wykonane ze szkła wykorzystywanego do osłaniania frontów wieżowców. Podłogi i stolarkę okienną wykonano z drewna sosnowego z 11 olbrzymich drzew, które ścięto na posesji.

Najwięcej uwagi zwraca jednak 15-metrowej szerokości weranda kończąca się wodą. W tym domu pomost stał się niepotrzebny: rekreacyjna cześć budynku kończy w jeziorze.

Takich i jeszcze piękniejszych domków wszystkim na ten weekend majowy serdecznie życzę! [Dwell, zdjęcie: Mark Mahaney/Dwell]

podobne treści