tablety

IdeaCentre Horizon: dotykowy stół Lenovo

Pamiętacie może tablet, który wisi na ścianie w biurze Steve’a Ballmera? Microsoft co prawda nie sprzedaje (jeszcze) urządzeń o przekątnej ekranu wynoszącej 80 cali, za to Lenovo chciałoby, by podobne maszyny pojawiły się na naszych stołach.

Dzień przed oficjalnym rozpoczęciem targów CES wielu producentów stara się nas zaskoczyć swoimi pomysłami i maksymalnie skupić na sobie uwagę mediów. Można chyba stwierdzić, że Lenovo swój cel już osiągnęło. Pośród wielu komputerów typu all-in-one, zaprezentowanych dziś przez tego chińskiego producenta, znalazł się komputer IdeaCentre Horizon Table PC – urządzenie, które po złożeniu staje się funkcjonalnym, wielodotykowym tabletem multimedialnym o wymiarach małego blatu.

Urządzenie wyposażone jest w dotykowy ekran przystosowany do obsługi wielu użytkowników jednocześnie o przekątnej 27 cali i rozdzielczości do 1080p, ma 27 milimetrów grubości i waży prawie 9 kilogramów. Urządzenie jest więc raczej dość stacjonarne, choć zasilane może być z baterii. Dostępne będzie jest w wersjach wyposażonych w intelowskie procesory od Core i3 do Core i7, dysk twardy do 1TB oraz karty graficzne do NVIDIA GeForce GT 620M. Całość działa pod kontrolą Windowsa 8 ale z opcjonalną nakładką Aura moon-dial, która służyć ma jako centrum zarządzania grami i mediami.

Można sobie wyobrazić, że IdeaCentre Horizon 27 byłby idealnym sprzętem do gier multi-player i faktycznie, ma być sprzedawany z zainstalowanym pakietem gier EA. Dodatkowo w opakowaniu znajdzie się miejsce na joystick i elektroniczną kość. Za urządzenie trzeba będzie zapłacić minimum 1700 dolarów a w sklepach ma pojawić się latem.

podobne treści