biznes

IBM: Watson stanie się wirtualnym asystentem

Podczas zorganizowanej w Las Vegas konferencji Think, IBM postanowiło ujawnić swoje plany dotyczące funkcjonowania Watsona w otoczeniu biznesowym. Sztuczna inteligencja IBM nie będzie już tylko przebijała się przez dane pacjentów i przepisy prawne, teraz ma stać się wirtualnym asystentem dla biznesu.

Watson Assistant, bo tak nazywać ma się przygotowywany przez IBM wirtualny pomocnik, ma być przeznaczony dla klientów biznesowych. Choć nietrudno dostrzec podobieństwo pomiędzy Watson Assistant, a zapowiedzianym jesienią ubiegłego roku Alexa for Business, ten pierwszy ma być bardziej rozwiązaniem, które pozwoli asystentów wyspecjalizowanych w konkretnych dziedzinach i dostosowanych do konkretnych klientów. W odróżnieniu od rozwiązania Amazonu, będą miały także możliwość prezentowania rozwiązania pod własną marką, przez co utrzymają dotychczasowe relacje ze swoimi klientami.

Przykładowo Watson Assistant już teraz jest wykorzystywany w robocie na lotnisku w Monachium, który podaje podróżnym wskazówki dotyczące bramek oraz kieruje ich w odpowiednie miejsce. Asystent zostanie także zaimplementowany w samochodach marki BMW.

Ilustracja: Wikipedia

podobne treści