film

Hugh Jackman zagra u reżysera Elizjum

Hugh Jackman ujawnił, że otrzymał rolę w najnowszym projekcie Neilla Blomkampa, Chappie. Odtwórca roli Wolverina dołączył tym samym do Sharlto Copleya (Dystrykt 9, Elizjum), Ninjy i Yolandi Visser (dwoje członków zespołu Die Antwoord), oraz Jose Pablo Cantilly (Adrenalina, Elizjum).

Jackman, zapytany na konferencji prasowej podczas Festiwalu Filmowego w Zurychu o rolę w nowym filmie południowoafrykańskiego reżysera powiedział:

Tak, to prawda. Zagram w nowym filmie Neilla, Chappie, do którego zdjęcia będą kręcone w Johannesburgu. Będę tam przez kilka tygodni na początku przyszłego roku.

Jaką rolę odegra w nowej produkcji Jackman, na razie nie wiadomo. Film będzie rozwinięciem krótkometrażowego projektu Blomkampa, Tetra Vaal (można go zobaczyć poniżej), który powstał w 2004 roku i jest fikcyjną reklamą humanoidalnego robota policyjnego na ulicach Johannesburga. Mimo, że powstał już dziewięć lat temu, nadal, od strony CGI, wygląda dobrze. Sam Chappie będzie opowiadał o robocie wyposażonym w sztuczną inteligencję, który został skradziony przez dwójkę lokalnych gangsterów (duet z Die Antwoord), by wykorzystać go do swoich własnych, złych celów.

Neill Blomkamp, oprócz reżyserowania filmu, zajmuje się również jego scenariuszem, wspólnie z Terri Tatchellem (Dystrykt 9), a produkt finalny ma wstępnie pojawić się na ekranach kin 27 marca 2015 roku.

 

podobne treści