biznes

Huawei zaprzecza, że zredukowało produkcję smartphone’ów

Od kilku tygodni wokół chińskiej firmy dzieje się zdecydowanie za dużo. Teraz twierdzi ona, wbrew temu, co podawały niedawno chińskie media, że nie zredukowała ona zamówień na swoje urządzenia.

Niedawno South China Morning Post informowało, że w kilku zakładach Foxconnu, który składa smartphone’y na zlecenie Huawei, zamknięto niektóre linie montażowe realizujące to zamówienie. Ruch ten podjęty miał zostać ponieważ Huawei zredukowało zamówienia na niektóre swoje smartphone’y. Firma jednak zaprzecza tym doniesieniom.

Huawei wydało komunikat, w którym dementuje jakoby doszło do ograniczenia produkcji. Według firmy, fabryki produkują dokładnie tyle urządzeń, ile miało zostać wyprodukowanych według planu na najbliższe miesiące:

„W ostatnim czasie w mediach pojawiła się nieprawdziwa informacja, że w związku z decyzją amerykańskiego Departamentu Handlu o nałożeniu restrykcji na Huawei, firma ograniczyła produkcję smartfonów. Huawei zaprzecza tym informacjom. Nasza globalna produkcja utrzymana jest na normalnym poziomie, bez istotnych zmian,” czytamy w oficjalnym oświadczeniu firmy.

Nie jest wykluczone, że Huawei ma rację, ale z drugiej strony, co innego może teraz oficjalnie powiedzieć firma? Na pewno decyzja o umieszczeniu jej na amerykańskiej czarnej liście będzie miała wpływ na funkcjonowanie firmy z Shenzhen, choćby dlatego, że takie zamieszanie nie jest dobre dla biznesu. A tylko do niewielkiej części potencjalnych klientów dotrą zapewnienia umieszczone na specjalnej stronie informacyjnej, na której Huawei publikuje oświadczenia związane z całą sytuacją.

Ilustracja: Flickr/verchmarco

podobne treści