newssmartfony

Huawei zapowiada Honor View 20

Huawei Nova 4 nie będzie jedynym urządzeniem chińskiej firmy wyposażonym w ekran z dziurką na kamerę do selfie, jakie trafi do odbiorców jeszcze w tym roku. Kolejnym urządzeniem będzie Honor View 20.

Huawei, do którego należy marka Honor, najprawdopodobniej chcąc wyprzedzić Samsunga, którego Galaxy A8s stosuje takie samo rozwiązanie, już wczoraj zorganizowało „oficjalną zapowiedź” Honor View 20, który swoją premierę będzie miał 26 grudnia w Chinach, a w Europie pojawi się 22 stycznia.

Podczas wczorajszej prezentacji Honor nie zdradził wszystkiego na temat urządzenia, w końcu musi coś zostawić jego „prawdziwą” premierę, ale już teraz firma pochwaliła się wieloma jego cechami. Jeśli chodzi o procesor, to Honor View 20 zostanie wyposażony w układ HiSilicon Kirin 980, czyli najmocniejszą obecnie własną jednostkę producenta.

Procesor będzie miał co obrabiać, ponieważ urządzenie wyposażone zostanie także w aparat z sensorem Sony IMX586 o rozdzielczości 48 megapikseli. Dzięki technologii łączenia informacji z czterech sąsiadujących ze sobą pikseli o rozmiarze 0,8 µm, smartphone będzie mógł wykonać zdjęcia w rozdzielczości 12 megapikseli, ale pozbawione duże części szumów, co może się bardzo przydać przy słabym oświetleniu.

Oprócz tego, Honor chwalił się wczoraj także tym, że dziura w bezramkowym ekranie View 20 ma średnicę tylko 4,5 milimetra (czyli mniej niż w Samsungu Galaxy A8s), a w urządzeniu zastosowano technologię Link Turbo, która umożliwia jednoczesne pobieranie danych za pomocą Wi-Fi i sieci komórkowej. Jej obsługa ma trafić też do innych smartphone’ów firmy, a w pierwszej kolejności aktualizację dostanie Honor Magic 2.

Zdjęcie: Honor

podobne treści