krótka piłkanewssmartfony

Huawei wycofuje się z planów wyprodukowania smartfona z WP i Androidem

Wszystko wskazuje na to, że plany Chińczyków tym razem spaliły na panewce. Nie dalej jak kilka tygodni temu media obiegła wiadomość, jakoby Huawei rozpoczęło prace nad smartfonem dysponującym OS-ami mobilnych Google i Microsoftu. Według informacji zawartych w specjalnym oświadczeniu firmy, doniesienia te nie znajdą jednak odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Chińczycy postanowili rozwiać wszelkie wątpliwości poprzez komunikat opublikowany dziś m.in. na łamach serwisu FierceWireless. Z jego treści jasno wynika, iż głównym polem działań Huawei pozostanie rynek Androidów, a chiński gigant nie ma w planach tworzenia smartfona oferującego dostęp do dwóch konkurencyjnych OS-ów:

Nie zmieniamy otwartego podejścia do wszystkich mobilnych systemów operacyjnych, które umożliwiają nam tworzenie zróżnicowanych ofert dających naszym konsumentom szeroki wachlarz wyborów. (…) Tym niemniej, znakomita większość produktów Huawei bazuje na Androidzie i w tej chwili nie mamy w planach wyprodukowania urządzenia z dwoma różnymi systemami.

Pomimo, że chińska firma nie wspomina o tym w swoim oświadczeniu, możemy chyba spekulować, że uległa tym samym naciskom co Intel i Asus, których plan dotyczący stworzenia sprzętu z Androidem i WP został zbombardowany zarówno przez Microsoft, jak i Google. Wygląda na to, że obydwaj giganci na razie nie życzą sobie powstawania żadnych urządzeń tego typu.

Takie ich prawo.

Źródło: Android Central

podobne treści