biznesmobile

Huawei tworzy własny mobilny system operacyjny

Niedawno dowiedzieliśmy się, że Samsung rozważa całkowitą rezygnację z Androida na rzecz własnego systemu Tizen. Teraz okazuje się, że w podobnym kierunku zamierza pójść Huawei, które rozpoczęło prace nad własnym mobilnym systemem operacyjnym.

Jak donosi serwis 9to5google, nowy mobilny system operacyjny powstaje w Skandynawii, a za jego opracowanie odpowiedzialny jest zespół składający się z byłych pracowników Nokii. Prace nad nim dopiero niedawno się rozpoczęły, w związku z czym na razie brak informacji na jego temat.

Na razie Huawei nie planuje oczywiście zastępować Androida systemem, który dopiero powstaje, ale wyraźnie widać, że chciałoby dysponować alternatywą na wypadek, gdyby kierownictwo chińskiej firmy doszło do wniosku, że ich zależność od Androida jest zbyt duża, a polityka prowadzona przez Google nie odpowiada Huawei. Ale w przyszłości nie jest wykluczone, że właśnie taki scenariusz się nie pojawi.

Huawei jest obecnie trzecim największym producentem smartphone’ów na świecie, ma więc możliwości by w takiej sytuacji promować swój własny mobilny system operacyjny. Zupełnie inną kwestią jest jednak to, w jaki sposób na takie próby zareagują klienci. Ale na razie nie jest to problemem, wszak system operacyjny Huawei jeszcze nie powstał.

podobne treści