gadżety

Huawei też przygotowało zestaw VR

Większość wiodących producentów elektroniki przynajmniej w jakimś stopniu interesuje się dziś wirtualną rzeczywistością. Huawei nie może być gorsze i zaprezentowało własny zestaw VR nazwany nietypowo Huawei VR.

Przygotowany przez chińską firmę zestaw działać ma bardzo podobnie do tego, co już jakiś czas temu zaprezentował Samsung, ze swoim Gear VR. Z tą różnicą, że adapter przygotowany przez Huawei będzie występował w wersjach przeznaczonych do współpracy z aktualnym flagowcem firmy, czyli z Huawei P9, Huawei P9 Plus, jak i z Huawei Mate 8. Podobieństw do konstrukcji Samsunga jest więcej, kolejnym z nich jest kąt widzenia, który wynosi 95 stopni, czyli dokładnie tyle samo, co w przypadku Gear VR.

Niestety można oczekiwać trochę słabszej jakości obrazu, niż w przypadku koreańskiej konkurencji, głównie dlatego, że urządzenia przystosowane do współpracy z Huawei VR dysponują jednak ekranami o niższej rozdzielczości niż nowe smartphone’y Samsunga.

Co ciekawe, Huawei nie pochwaliło się swoimi goglami VR podczas ubiegłotygodniowej londyńskiej konferencji, podczas której przedstawiono modele P9 i P9 Plus, czyli najnowsze smartphone’y chińskiej firmy. Zamiast tego, premiera Huawei VR odbyła się w Szanghaju, co sugeruje, że firma będzie chciała najpierw skupić się na rodzimym rynku, zanim zacznie oferować go za granicą.

podobne treści