biznessmartfony

Huawei też chce mieć składanego smartphone’a

Dawno, dawno temu Microsoft pochwalił się pomysłem tabletu, który można byłoby składać jak książkę. Wtedy budowa takiego urządzenia nie była technicznie możliwa, ale od tamtego czasu technologię doszlifowano, a Samsung chciałby być pierwszym producentem, który wypuści takie urządzenie na rynek. Wygląda jednak na to, że wyprzedzić w tym chce go Huawei.

W najbliższych miesiącach będziemy mogli być świadkami interesującego wyścigu. Tym razem producenci nie będą starali się zmieścić w obudowie jak najwięcej pamięci RAM, aparatów czy jak najszybszy procesor, wygląda na to, że nagrodą będzie palma pierwszeństwa w zupełnie nowej klasie urządzeń – rozkładanych smartphone’ach.

Nad swoim urządzeniem pracuje już podobno od jakiegoś czasu Samsung. Ma ono ukrywać się pod nazwą Galaxy X i zadebiutować w już przyszłym roku. W pewnym sensie Koreańczycy mają ułatwione zadanie w tym zakresie, ponieważ Samsung Display jest wiodącym producentem ekranów na świecie i dysponuje już wystarczająco elastycznymi ekranami.

Jak jednak donosi serwis The Verge, nad podobnym urządzeniem pracuje Huawei. Co gorsza, to Chińczycy planują pierwsi zaprezentować takie urządzenie.

Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że aby to osiągnąć, Huawei planuje w pewnym sensie pójść na skróty. Według analityków, na których powołuje się serwis, Chińczycy chcą zbudować małą liczbę urządzeń, których koszt produkcji nie będzie miał znaczenia. Choć w sprzedaży będą drogie i oferowane jako urządzenia ekskluzywne, Huawei może na nich stracić. Ale to bez znaczenia, ponieważ dla firmy najważniejsze jest to, by jako pierwsza firma zaoferować składane smartphone’y.

Tak czy inaczej, zapowiada się interesujący wyścig. Analitycy przewidują, że Huawei zaprezentuje swojego składanego smartphone’a już na początku przyszłego roku.

podobne treści