biznesnews

Huawei testuje własny system mobilny

Informacje o tym, że w konsekwencji wpisania Huawei na amerykańską czarną listę, przyszłe urządzenia firmy stracą dostęp do Androida, wprowadziły sporo zamieszania. Jednak założyciel chińskiej firmy, Ren Zhengfei, uspokajał, że Huawei było przygotowane na tę ewentualność. I coraz więcej wiadomo na temat systemu, który może zastąpić Androida w urządzeniach firmy.

Huawei rzeczywiście przygotowywało się już od jakiegoś czasu na to, że może stracić dostęp do aplikacji Google i wersji Androida rozwijanej przez amerykańską firmę – już wcześniej pojawiały się informacje na temat mobilnego systemu operacyjnego, nad którym od jakiegoś czasu miało pracować Huawei, a który w przyszłości może zastąpić Androida w smartphone’ach tej firmy. Teraz poznaliśmy trochę więcej szczegółów na ten temat.

W marcu tego roku dyrektor generalny Huawei, Richard Yu, poinformował, że firma pracuje nad własnym systemem operacyjnym, który mógłby znaleźć zastosowanie w przyszłych urządzeniach mobilnych produkowanych przez firmę. Wygląda na to, że zawirowania związane z trwającą wojną handlową pomiędzy USA a Chinami sprawią, że prace te zostaną zintensyfikowane.

Jak donosi portal Huawei Central, nowy system system chińskiego koncernu ma nosić nazwę Hongmeng OS. Na razie nie wiadomo, czy jest to oficjalna nazwa, czy tylko kryptonim. Prace nad tym całkowicie autorskim systemem trwać mają od 2012 i są już w zaawansowanym stadium, które pozwala prowadzić już jego zamknięte wewnętrzne testy. A to może wskazywać na to, że już niebawem pojawią się pierwsze urządzenia, które będą z niego korzystać.

podobne treści