biznes

Huawei spycha Apple na trzecią pozycję w rankingu producentów smartphone’ów

Przez długi czas Apple utrzymywało się na drugim miejscu, jeśli chodzi o ilość sprzedawanych smartphone’ów. W końcu iPhone zawsze sprzedaje się wyśmienicie. Jednak teraz Cupertino zostało wyprzedzone przez chińskiego konkurenta.

Na pierwszym miejscu nadal niepodzielnie króluje Samsung (około 21 procent udziału w rynku) ze swoją bardzo szeroką ofertą smartphone’ów, jednak na drugim miejscu w rankingu przygotowanym przez Counterpoint Research nastąpiły pewne zmiany. Huawei zepchnęło Apple na trzecią pozycję.

Minimalnie, w końcu obie firmy mają obecnie około 12 procent udziału w rynku smartphone’ów, ale jednak. Wygląda więc na to, że strategia polegająca na oferowaniu klientom dobrze wykonanych urządzeń, z wydajną specyfikacją oraz dobrym stosunkiem jakości do ceny, przynosi w dłuższej perspektywie owoce. Nie bez znaczenia są też wydatki na promocje na poszczególnych rynkach (w Polsce na przykład Huawei reklamuje Robert Lewandowski).

Choć Huawei ma co świętować, raczej nie utrzyma na długo drugiej pozycji. Już niebawem, bo 12 września, Apple ma zaprezentować kolejną odsłonę swojego flagowca, można się więc spodziewać, że po jego premierze sprzedaż smartphone’ów Apple poszybuje w górę, a firma wróci na drugie miejsce. Pytanie tylko, na jak długo i czy w kolejnych latach Huawei nie zacznie częściej wyprzedzać Cupertino.

Źródło: Counterpoint Research

podobne treści