biznesnewssmartfony

Huawei ogranicza produkcję smartphone’ów

Ren Zhengfei jeszcze dwa tygodnie temu twierdził, że Huawei przygotowywało się na umieszczenie na amerykańskiej czarnej liście, ale konsekwencje problemów, jakie wywołała decyzja administracji Trumpa, i tak odbiją się na kondycji firmy.

Według wcześniejszych szacunków Huawei było na najlepszej drodze do tego, by stać się największym producentem smartphone’ów na świecie. Tak się jednak nie stanie. Jak podaje South China Morning Post, Foxconn, w którego fabrykach zlokalizowana jest część linii produkcyjnych Huawei, ogranicza produkcję na zlecenie firmy z Shenzhen z powodu tego, że Huawei zmniejszyło swoje zamówienia.

Jednocześnie Zhao Ming, szef należącej do Huawei marki Honor, potwierdził, że sytuacja zmusiła Huawei do zmiany swoich prognoz, które zakładały, że firma stanie się wiodącym producentem smartphone’ów na świecie zastępując Samsunga do końca 2020 roku.

„Ponieważ pojawiły się nowe okoliczności, jest za wcześnie by mówić, czy uda nam się osiągnąć ten cel,” stwierdził Zhao podczas spotkania z mediami.

Jednocześnie w dokumentach złożonych na giełdzie w Szanghaju przez Hengtong Optic-Electric, firmę specjalizująca się w produkcji światłowodów, odnaleziono informację, że zamierza ona odkupić należące do Huawei 51 procent udziałów Huawei Marine Systems, oddziału firmy, zajmującego się kładzeniem kabli oceanicznych (w ciągu dekady działania położył on ich prawie 50 tysięcy kilometrów). Jak podaje Financial Times, pojawiające się w ostatnim czasie oskarżenia o współpracę z chińskim wywiadem oraz ogólna atmosfera wokół firmy sprawiały, że coraz trudniej było jej zdobywać jakiekolwiek nowe kontrakty.

[Aktualizacja 6.06.2019]

Huawei wydało oświadczenie, w którym twierdzi, że nie ograniczyło produkcji.

Ilustracja: Flickr/Grid Engine

podobne treści