newstablety

Huawei MediaPad 10 FHD trafi do sprzedaży już w sierpniu

Choć z tabletem Huawei Media Pad 10 FHD zapoznaliśmy się już w trakcie tegorocznych targów MWC, dopiero teraz poznaliśmy przybliżoną datę jego ewentualnej premiery. Według starszego wiceprezesa Huawei, Yu Chengdonga, tablet już w sierpniu zadebiutuje na swoim ojczystym rynku, w Chinach.

Co znajdziemy w jego wnętrzu? Ano, całkiem sporo. Trzeba uczciwie przyznać, że MediaPad 10 FHD będzie w momencie swojej premiery jednym z najlepiej wyposażonych tabletów na rynku. Na papierze – w niczym nie odstaje, a wręcz przewyższa dużą część znanych i lubianych tworów ze stajni swoich największych rywali. Co więcej, jak na swoje parametry, jest dość rozsądnie wyceniony (znów – w porównaniu z konkurencyjnym sprzętem). Za nowy tablet Huawei trzeba będzie zapłacić (w Chinach, na razie nie znamy europejskich, ani amerykańskich cen) około 500 dolarów.

Urządzenie dysponuje (między innymi) 10,1-calowym wyświetlaczem IPS LCD o rozdzielczości 1920×12000 pikseli, czterordzeniowym, autorskim procesorem Huawei o częstotliwości taktowania 1,5GHz, dwoma gigabajtami RAM-u, 8mpix i 1,3mpix kamerą oraz 8GB-ami wbudowanej pamięci wewnętrznej (dość mało to, ale zawsze można rozszerzyć ją do 32GB-ów kartą microSD). Całość (o grubości 8.8,mm i wadze 600g) pracuje pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Tablet przy życiu utrzymuje pozwalająca na około 9-godzinne odtwarzanie plików wideo w jakości 720p (lub 7h w wypadku 1080p) bateria.

Co myślicie? Ma jakiekolwiek szanse na podbicie rynku? (Bo na nawiązanie walki, pomimo ciągle dość anonimowej nazwy, raczej tak). Najłatwiej będzie to chyba zweryfikować w ten sposób: czy posiadając odpowiednie środki – skusilibyście się na jego zakup?

[slashgear]

podobne treści