newssamochodysmartfony

Huawei Mate 10 kierowcą autonomicznego samochodu Porsche

Dla dobrego marketingu, firmy są w stanie zrobić naprawdę dużo. Na przykład nauczyć smartphone kierować samochodem. Tak jak Huawei, które do tego celu wykorzystało model Mate 10 Pro.

W trakcie tegorocznych targów MWC miał miejsce dość nietypowy pokaz. Huawei, we współpracy z Porsche, postanowiło wykorzystać swój smartphone, Huawei Mate 10 Pro do kierowania zmodyfikowanym samochodem Porsche Panamera.

Projekt nazwany RoadReader, prowadzony był przez pięć tygodni. W tym czasie smartphone, wyposażony w procesor Kirin 970 zaprojektowany między innymi z myślą o obsłudze sztucznej inteligencji, uczony był rozpoznawania przeszkód w dynamicznym środowisku. Po kilku tygodniach telefon był już w stanie rozpoznawać różne przeszkody i odpowiednio na nie reagować. Następnie Huawei Mate 10 Pro został wykorzystany w roli „kierowcy” odpowiednio zmodyfikowanego samochodu. Wyniki możecie zobaczyć na poniższym nagraniu.

Oczywiście możliwości systemu kierowanego przez Huawei Mate 10 Pro są dużo mniejsze niż możliwości oprogramowania tworzonego od podstaw z myślą o sterowaniu autonomicznymi pojazdami i testowanego na publicznych drogach od kilku lat, ale i tak robią duże wrażenie.

Ilustracja: materiały prasowe

podobne treści