news

Huawei chce pokazać składanego smartphone’a już w lutym

Jednym z trendów w rozwoju urządzeń mobilnych, jakie będziemy mogli obserwować w najbliższej przyszłości, są składane smartphone’y. Urządzenie takie zapowiedział już Samsung, ale wiemy również, że nad swoim pracuje Huawei.

W związku z tym zapowiada się rywalizacja pomiędzy tymi dwiema firmami. Chińczycy bowiem chcieliby wyprzedzić Samsunga i jako pierwsi wprowadzić swoje urządzenie na rynek. Jak donosi serwis Android Authority, Huawei zorganizowało już zamknięte spotkanie dla koreańskich operatorów komórkowych, na którym miała paść zapowiedz, że Chińczycy chcieliby pokazać swój składany smartphone już podczas przyszłorocznych targów Mobile World Congress.

Jeśli tak by się stało w rzeczywistości, to Huawei ubiegłoby Samsunga, ponieważ MWC 2019 zaplanowane są na koniec lutego przyszłego roku, podczas gdy Samsung premierę własnego telefonu z ekranem Infinity Edge planuje dopiero na marzec.

Oczywiście na razie to jeszcze nic pewnego, ponieważ zarówno Huawei, jak i Samsung, mogą jeszcze zmienić swoje plany, natomiast jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to na razie wiadomo niewiele o składanych urządzeniach obu firm. Jeśli wierzyć plotkom, urządzenie Huawei jest większe od prototypu pokazanego niedawno przez Samsunga. Jego ekran przed rozłożeniem ma mieć ekran o przekątnej 5 cali, natomiast po rozłożeniu będzie to już 8 cal. Ponadto telefon chińskiego giganta ma zapewnić łączność w nadchodzących sieciach 5G.

podobne treści