biznes

Huawei: bez naszego udziału 5G znacznie się opóźni

Pomimo swoich ostatnich problemów z USA, Huawei nadal jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń sieciowych. Firma przekonuje, że bez jej udziału wdrożenie sieci 5G w Europie znacznie się opóźni.

USA nie od dziś uważają Huawei za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego i nie tylko same nie kupują sprzętu sieciowego tej chińskiej firmy, ale też zdecydowanie odradzają taki zakup sojusznikom. Pomimo tego, chińska firma jest jednym z liderów w rozwoju technologii 5G – podczas trwającej właśnie chińskiej edycji targów MWC 2019, Huawei poinformowało na przykład o podpisaniu 50 międzynarodowych kontraktów związanych z tą technologią, z których ponad połowa będzie realizowana w Europie.

Korzystając z tej okazji, Hu Houkun, wiceprezes Huawei, nie omieszkał przypomnieć o pozycji firmy na tym rynku. Według niego, bez technologii oferowanej przez Huawei, proces wdrażania sieci 5G w Europie będzie trwał nawet dwa lata dłużej.

Co ważne dla chińskiej firmy, jej urządzenia infrastruktury sieciowej nie są dotknięte wprowadzonymi niedawno ograniczeniami ze strony USA, gdyż do ich produkcji Huawei korzysta ze swoich zasobów albo posiada w pełni zagwarantowane i zabezpieczone umowy na dostawy podzespołów.

Przyszłość infrastruktury 5G rozstrzygnie się w ciągu najbliższych lat. I wygląda na to że właśnie w Europie toczone będą najostrzejsze o nią batalie.

Ilustracja: Flickr/Grid Engine

podobne treści