news

Huawei bez microSD i współpracy z Wi-Fi Alliance

Coraz ciemniejsze chmury zbierają się nad Huawei. W konsekwencji wpisania firmy na amerykańską czarną listę, traci ona dostęp do coraz większej ilości komponentów.

Huawei podobno przygotowywało się na utrudnienia w dostępie do zachodnich technologii ale chińska firma chyba nie zakładała, że w konsekwencji wpisania jej przez USA na czarną listę, utrudnienia te będą aż tak głębokie i potencjalnie niebezpieczne dla wszystkich przyszłych konstrukcji Huawei. Po takich firmach jak Google, Intel czy ARM, ze współpracy z Huawei wycofały się zarówno SD Association jak i Wi-Fi Alliance.

SD Association to konsorcjum odpowiedzialne za standard kart pamięci dla urządzeń mobilnych. Odpowiada ono za rozwój tych standardów oraz licencjonuje je producentom. Jednak w konsekwencji nałożenia na Huawei amerykańskich sankcji, postanowiło ono zerwać współpracę z chińską firmą, przez co pozbawiona ona została dostępu do tej technologii. Do odwołania Huawei nie będzie więc mogła umieszczać w swoich nowych urządzeniach slotów na karty microSD.

Podobnie w przypadku Wi-Fi Alliance, które odpowiada za rozwój standardów dla sieci bezprzewodowych – Huawei zostało wykluczone z prac nad nowymi standardami dla sieci bezprzewodowych. Nie oznacza to jednak, że chińska firma nie będzie mogła montować modułów Wi-Fi w swoich urządzeniach – będzie mogła korzystać z obecnych rozwiązań. Nie będzie mogła natomiast korzystać z wszystkich standardów, które powstaną w przyszłości. Im dłużej więc Huawei będzie na amerykańskiej czarnej liście, tym bardziej ograniczenie współpracy z Wi-Fi Alliance będzie dla chińskiej firmy bolesne.

podobne treści