smartfony

Huawei Ascend P6: najcieńszy smartphone na świecie

Dziś w Londynie odbyła się premiera nowego smartphone’u Huawei o nazwie Ascend P6. Chińskie urządzenie ma jedynie 6,1 milimetra grubości co sprawia, że jest to najcieńszy telefon świata. Tylko czy to wystarczy by konkurować z Apple i Samsungiem?

Richard Yu, szef Huawei odpowiedzialny za elektronikę użytkową, jest przekonany, że tak. „Chcemy konkurować z iPhonem 5 i Galaxy S4, to jest nasz cel.” Oczywiście nie można tego zrobić samymi wymiarami – w obudowie znalazło się miejsce dla czterordzeniowego procesora Qualcommu taktowanego zegarem 1,5 Ghz, 2 GB pamięci RAM oraz akumulatora o pojemności 2000 mAh. Ekran urządzenia ma przekątną 4,7 cala i rozdzielczość 1280 na 720. Można spodziewać się, że smartphone zostanie wyposażony we wszystkie bajery, jakich oczekiwalibyśmy po konkurencie iPhone’a 5 i Galaxy S4, choć wersja wyposażona w 4G pojawi się dopiero w październiku.

Uboższa wersja, w cenie 600 dolarów, wejdzie do sprzedaży w Europie, Stanach Zjednoczonych i w Chinach z końcem lipca. W sierpniu będzie można go już kupić w ponad 100 krajach świata.

Huawei Ascend P6 będzie działał pod kontrolą Androida 4.2.2, choć Huawei wprowadziło do niego własne zmiany na wzór HTC Sense czy TouchWiz Samsunga. Chińczycy twierdzą, że dzięki temu udało im się wprowadzić „ponad 300 usprawnień” do interface’u użytkownika, choć osobiście wątpię w to czy dodawane przez producentów UI jest właśnie tym, czego oczekują użytkownicy.

Urządzenie dostępne będzie w kolorach czarnym, białym i różowym (serio).

Czy Ascend P6 będzie urządzeniem z górnej półki, które zawojuje międzynarodowe rynki dla Huawei? Na papierze wygląda nieźle, ale wydaje się, że żeby walczyć bezpośrednio z iPhonem 5 i Galaxy S4, zaszczytny tytuł „najcieńszego smartphone’a na świecie”, to jednak trochę za mało.

podobne treści