newssmartfony

Huawei Ascend P1 dostępny od kwietnia w Chinach


Zaprezentowany w czasie ostatnich targów CES, super-cienki smartfon Huawei Ascend P1 zadebiutuje na światowych rynkach, poczynając od swego rodzimego – Chińskiego, nie jak wcześniej zapowiadano już w marcu, a dopiero w połowie kwietnia tego roku.

Niestety, Ascend P1 nie ma na razie najmniejszego zamiaru ukazywać się w Polsce, choć wcale nie wyklucza takiej ewentualności, odsuwając ją w czasie na bliżej nieokreśloną przyszłość. Wszystko, a jakże, zależy od  wyników sprzedaży niezwykle szczupłego smartfonu w innych, tym razem w większości „zachodnich” krajach. I chyba tyle.  Póki co zawita on na sklepowe półki – poza swoją ojczyzną – także w Wielkiej Brytanii, we Francji, Niemczech, Szwecji, Rosji, Japonii i w Australii, począwszy, jak już wspomniano, od połowy kwietnia.

Gwoli przypomnienia –  Huawei Ascend P1 ma ukazać się w trzech – czarnej, białej i różowej – wersjach kolorystycznych, a w jego podstawowym wyposażeniu mają znaleźć się między innymi: 4,3-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 960×540, dwurdzeniowy procesor OMAP 4460 Cortex-A9 (1,5GHz), 1GB pamięci operacyjnej RAM, 1,3-megapikselowa na froncie i 8-megapikselowa kamera na odwrocie urządzenia, a także, jako bazowy OS, Android 4.0, Ice Cream Sandwich.

Czyli bardzo obiecująco, prawda? Tym bardziej szkoda, że potencjalnie tak dobry sprzęt nie trafi od razu do Polski. Cóż – pozostało nam tylko czekać.

Albo kupić go w Niemczech.

[unwiredview, androidcentral]

podobne treści