newssmartfony

Huawei Ascend D dopiero w lipcu?


Zaprezentowany niedawno na Mobile World Congress 2012 chiński smartfon Huawei Ascend D ma ukazać się, nie jak wcześniej zapowiadano, w czerwcu tego roku, a dopiero miesiąc później – w lipcu.

Taką informację zamieścił wczoraj na swoich łamach, pochodzący z tego samego co Huawei kraju, portal CNMO. Podaje on, że rozpoczęcie procesu masowej produkcji smartfonu Ascend D nastąpi dopiero w czerwcu, co siłą rzeczy uniemożliwi jakiekolwiek próby wprowadzania go  na rynek właśnie w tym miesiącu. Przy tej okazji, warto zwrócić uwagę na fakt, że premiera głównych konkurentów Ascend D – smartfonów HTC One X oraz Samsung Galaxy S III – nastąpi jeszcze przed lipcem, co raczej nie powinno korzystnie odbić się na ostatecznych wynikach jego sprzedaży.

Przypomnijmy, że Huawei Ascend D ma być wyposażony w między innymi: 4,5-calowy ekran o rozdzielczości 1280×720 pikseli, czterordzeniowy, autorski procesor Huawei (1,2GHz), 8GB pamięci wewnętrznej (rozszerzalnej z pomocą karty microSD), 1GB pamięci operacyjnej RAM oraz 1,3-megapikselową kamerę na froncie i 8-megapikselową kamerę (1080p) na odwrocie urządzenia. Całość prezentuje się bardzo solidnie i – przy odrobinie szczęścia – Ascend D ma szansę stać się tego lata niemałym hitem na liście smartfonowych przebojów.

Konkretna data premiery (szczególnie europejskiej) Huawei Ascend D quad na razie nie jest znana.

[androidcentral, unwiredview]

podobne treści