news

HTML5 nie radzi sobie z szyfrowaniem danych

Wiceprezes Hulu, amerykańskiej strony ze strumieniowanymi bezpłatnie filmami i serialami, dosyć sceptycznie podchodzi do pomysłu przesyłania filmów w standardzie HTML5. Głównym tego powodem jest brak możliwości zabezpieczenia przed skopiowaniem takiego sygnału.

Eugene Wei napisał na swoim blogu, co następuje:

Nieprzerwanie śledzimy rozwój HMTL5, lecz z tego co wiem, to nie spełnia on jeszcze naszych wymagań. Odtwarzacz na stronie Hulu nie tylko strumieniuje filmy, ale też zabezpiecza je przed skopiowaniem, tworzy raporty dla reklamobiorców, renderuje obraz w celu zapewnienia jego jak najlepszej jakości, komunikuje się z serwerem i wykonuje tuzin innych, niewidocznych dla widza czynności. Nie wszystkie strony z nagraniami wideo mają takie wymagania, dla nas są one jednak ważne i nieraz wymuszone umowami.

Wiceprezes Hulu chciał przez to powiedzieć, że dopóki HTML5 nie zacznie wspierać szyfrowanego przesyłu danych, dopóty żaden z filmów na których można zarobić, nie zostanie przeniesiony na nową platformę. [Mark Wilson/giz, Hulu, NewTeeVee]

podobne treści