news

HTC zmniejszy ilość modeli telefonów

Znana firma HTC zaliczyła słaby kwartał – ostatni kwartał 2011 roku to dla HTC 25% mniejsze zyski w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej. Jest to jeden z powodów obniżenia ilości oferowanych modeli telefonów.

Zbytnie rozdrobnienie na masę różnych modeli nie służy dobrze firmie. Klienci są zdezorientowani i ostatecznie nie mogą się zdecydować, często wybierają wtedy produkty innych firm. Sam wiem dobrze z własnego doświadczenia – mój telefon nazywa się na milion różnych sposobów, w zależności od operatora czy kontynentu. HTC oferuje na przykład 51 różnych telefonów w samym Stanach Zjednoczonych.

Dlatego w tym roku HTC ma stawiać na jakość, a nie na ilość. Uff, łatwiej będzie przedrzeć się przez oferty… [Neowin]

podobne treści

 • radiomaryja

  apple ma tylko jeden model i daje rade, moze to klucz do sukcesu? 1 model danej kategorii?

 • ada-93

  Pomijając fakt, że mają najbardziej ********* marketing z jakim się spotkałem (co jak co, ale wmówić tylu ludziom, że warto zapłacić za zabawkę z Chin tyle szmalu… Oo’)
  Good 4 HTC, dawno powinni byli postawić na jakość.

 • costam

  hahahahah HTC, co to w ogóle za gówno xD

 • janiii

  @costam
  Jak skończysz podstawówke to się dowiesz, w gimnazjum o tym uczą.

 • norbvlo

  Powiem tyle „co za duzo to nie zdrowo:)”

 • grendelpl

  @radiomaryja: no dokładnie – Ś.P. Jobs powiedział otwiercie „nie mamy całej kasy świata, by produkować dziesiątki produktów z których tylko część może wypali. Skupiamy się na jedym produkcje który robimy dobrze”. I tu jest klucz do sukcesu – nie można robić wszystkiego i we wszystkim być dobrym. Motorola jak widac przejechała się na produkowaniu 20 modeli „dla każdego” w pierdylionie wersji wyposażenia i kolorów żeby „każdemu” dogodzić. Apple robi jeden telefon w max 2 wersjach kolorystycznych i ew. 2-3 wersjach pojemnosciowych – i jak widać – działa.