gadżety

HTC zaprezentuje autonomiczne gogle VR 14 listopada?

HTC nie ma ostatnio szczęścia do smartphone’ów, ale jeśli chodzi o gogle wirtualnej rzeczywistości tajwańska firma radzi sobie świetnie – HTC Vive zdobyły mocną pozycję na rynku i wszystko wskazuje na to, że już niebawem zobaczymy ich następcę.

Od pewnego czasu można natknąć się na informacje o tym, że HTC przygotowuje autonomiczne gogle VR, które miałyby zastąpić HTC Vive. Ich oczywistą zaletą ma być to, że do pracy nie będą wymagały ani połączenia z komputerem, ani ze smartphonem. Niestety, nie wiadomo o nich na razie zbyt wiele, no, może poza tym, że nazywać mają się Vive Focus, a ich sercem będzie układ Snapdragon 835.

Na szczęście najprawdopodobniej nie będziemy musieli długo czekać na sprawdzone informacje na ich temat. Możliwe, że headset zostanie pokazany w przyszłym tygodniu podczas VDC 2017 (Vive Developer Conference 2017), które ma rozpocząć się w Pekinie 14 listopada. Niestety plotki sugerują także, że urządzenie trafi najpierw do sprzedaży w Chinach, a dopiero później w innych regionach świata.

HTC nie jest jedyną firmą, która zamierza jeszcze bardziej przesunąć granice możliwości zestawów VR przeznaczonych na rynek konsumencki, podobne plany ma Oculus VR, który także pracuje nad autonomiczną wersją swoich gogli do wirtualnej rzeczywistości. O nich również wiadomo na razie niewiele, poza tym, że według planów mają trafić do sprzedaży w przyszłym roku.

podobne treści