newssmartfony

HTC zaprezentowało smartfon Desire 200

HTC nie zapomina o rynku tanich smartfonach. Po kilku miesiącach uporczywych plotek i spekulacji, tajwańska firma nareszcie ujawniła garść informacji na temat swej nowej, przystępnej cenowo słuchawki – HTC Desire 200.

Już na pierwszy rzut oka widać, że Desire 200 dość znacząco różni się od najnowszych, high-endowych smartfonów ze stajni azjatyckiego giganta. Nowe cacko HTC to urządzenie ze średniej (bądź niskiej) półki cenowo-sprzętowej, dedykowane konsumentom pragnącym korzystać z możliwie najbardziej podstawowych funkcji tego rodzaju sprzętu.

Słuchawka dysponuje standardowym (no, niegdyś), 3,5-calowym ekranem LCD o rozdzielczości 320 na 480 pikseli, nienajmocniejszym, jednordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon S1 o częstotliwości taktowania 1 GHz, 512 MB-ami RAM-u, 5-megapikselową kamerą i 4 GB-ami pamięci wewnętrznej rozszerzalnej dzięki obecności slotu kart micro SD. Całość korzysta z mocy 1400 mAh baterii i pracuje – najprawdopodobniej – pod kontrolą Androida 4.0.3 Ice Cream Sandwich. Losy ewentualnej aktualizacji pozostają na razie mocno niepewne.

Póki co nie wiemy też kiedy smartfon doczeka się oficjalnej, rynkowej premiery i ile trzeba będzie za niego zapłacić. Dość jasnym wydaje się natomiast jedno – jak na tanią słuchawkę przystało, sprzeda się zapewne całkiem godnie.

Podoba wam się?

Źródło: Engadget.com

podobne treści