newssmartfony

HTC zaprezentowało smartfon Butterfly S

 

HTC nie zwalnia tempa. Zgodnie z przewidywaniami – tajwańska firma zaprezentowała dziś nową wersję swego zeszłorocznego flagowca, smartfon Butterfly S.

Jak sama nazwa wskazuje – nowy smartfon HTC jest w dużej mierze udoskonaloną wersją wspomnianej słuchawki Butterfly z kilkoma funkcjami i rozwiązaniami zapożyczonymi z nieomal doskonałego HTC One. Urządzenie dysponuje dużym, 5-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli, mocnym, czterordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 600 o częstotliwości taktowania 1,9 GHz (a więc lepszym od HTC One), zestawem głośników stereo BoomSound, 2 GB-ami RAM-u i 16 GB-ami standardowej pamięci wewnętrznej. Całość pracuje pod kontrolą Androida Jelly Bean (z nakładką Sense 5) i jest utrzymana przy życiu przez mocną, aż 3200 mAh baterię. Robi wrażenie.

Co nie może przesadnie dziwić – w wyposażeniu słuchawki nie zabrakło też miejsca dla dwóch kamer korzystających z dobrodziejstw technologii UltraPixel. Poza tym – smartfon prezentuje się dość standardowo, wcale nie czerpiąc żywcem ze schematów designu flagowego HTC One (co nieco odróżnia Tajwańczyków od Samsunga).

Urządzenie zadebiutuje na rynku już w lipcu tego roku, ale na razie nie wiadomo kiedy pojawi się w Europie. Jego początkowa cena zakręci się w okolicach 770 dolarów.

Źródło: Engadget.com

podobne treści