biznesnewssmartfony

HTC wychodzi na prostą?

Nareszcie koniec problemów HTC? Najnowszy raport finansowy tajwańskiej firmy po raz pierwszy od dawna daje jej powody do delikatnego optymizmu.

Choć HTC od dłuższego czasu zarabiało i zarabia naprawdę poważne pieniądze, ostatnie sprawozdania finansowe azjatyckiej firmy wskazywały na znaczne obniżenie dochodów w zestawieniu z wynikami osiąganymi przez nią wiosną i latem tego roku. Jej najnowszy raport wykazuje jednak delikatne odwrócenie niekorzystnego trendu. Z jeszcze ciepłej publikacji tajwańskiego giganta wynika, że – po raz pierwszy od naprawdę dawna – listopad był dla niego lepszy od poprzedzającego go października. Producent smartfonów z nadzwyczaj popularnej serii One zarobił w zeszłym miesiącu 729 milionów dolarów netto, co stanowi solidny wzrost w porównaniu do 529 milionów dokładnie miesiąc wcześniej. I choć ciągle nie jest to wynik znakomity – daje pewną nadzieję na trwałe wyjście z coraz bardziej niepokojącej sytuacji.

Wzrost wiąże się oczywiście z faktem wypuszczenia przez HTC na rynek kilku nowych, całkiem nieźle sprzedających się urządzeń, np. smartfonów Droid DNA, J Butterfly i Windows Phone’a 8X. Według najnowszych informacji – już na początku przyszłego roku w sprzedaży ukaże się nowy, 5-calowy flagowiec tajwańskiej firmy. Wkrótce przekonamy się czy HTC wróci dzięki niemu na właściwe tory.

[Android Central]

podobne treści