newssmartfony

HTC Wind niebawem w Chinach


Chiny nie są pierwszym w kolejności krajem, o którym pomyśli każdy geek przy okazji premiery zupełnie nowego smartfonu lub tabletu. A jednak – ciężko ukryć, że coraz więcej urządzeń ukazuje się na tamtejszym rynku jako pierwszym w ogóle. Tym razem jest to, niestety bardzo przeciętny (ale przez to pewnie względnie tani – coś za coś) Android HTC Wind.

Na razie nie wiadomo nic o ewentualnych planach HTC dotyczących premiery smartfonu Wind gdziekolwiek poza Chinami. Póki co, ukaże się on tylko tam i tak po prawdzie – trudno byłoby mu wróżyć jakikolwiek sukces na przykład w Europie albo w Stanach Zjednoczonych.

A to wszystko przez bardzo średnio prezentującą się jego specyfikację, która obejmuje: jedynie jednordzeniowy procesor Qualcomm MSM7227A (1GHz), 4GB wbudowanej pamięci wewnętrznej, 512MB RAM-u, 5-megapikselową kamerę na odwrocie urządzenia, a także obsługę modułów WiFi, SD i Bluetooth oraz pojemną na 1,650 mAh baterię.

Czyli bardzo tak sobie. Jedynymi rzucającymi się w oczy „plusami” HTC Wind są: możliwość jednoczesnego zainstalowania w jego wnętrzu dwóch różnych kart SIM, a także OS w postaci najnowszego Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Niestety,  to chyba wciąż jednak trochę za mało, by zjednać sobie rzesze potencjalnych nabywców z całego świata. Zobaczymy zatem, jak potoczą się losy Wind w najludniejszym z jego krajów i czy okażą się one głównym wyznacznikiem kierunku dalszych działań HTC w jego sprawie. Pewnie tak.

[pocketnow, unwiredview]

podobne treści