krótka piłkanewssmartfony

HTC w końcu zaprezentowało tańszy, plastikowy wariant smartfona One M8

Zdaje się, że fala plotek na temat zbliżającej się premiery tańszego, plastikowego wariantu nowego flagowca HTC ostatecznie zapracowała sobie na miano proroczej. Tajwańska firma postanowiła wreszcie położyć kres medialnym spekulacjom i ujawniła, że zamierza wprowadzić na rynek przstępną cenowo, plastikową wersję słuchawki M8 – HTC One (E8).

Mimo, że według najrozmaitszych zapowiedzi nowe cacko Tajwańczyków miało stanowić wyłącznie uboższy sprzętowo wariant smartfona M8, jego specyfikacja wydaje się nie odstawać od większości najkorzystniejszych tego typu ofert na rynku. Urządzenie dysponuje m.in. dużym, 5-calowym ekranem o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli, naprawdę niezłym, czterordzeniowym procesorem Qualcommu: Snapdragon 801, 2 gigabajtami RAM-u, wsparciem dla łączności 4G, obsługą funkcji Motion Launch, slotem na karty micro SD, zestawem świetnych głośników stereo BoomSound i 2600 mAh baterią. Jedynymi godnymi uwagi zmianami w stosunku do flagowej słuchawki HTC są plastikowa obudowa oraz nieco uboższy w działaniu, 13-megapikselowy aparat główny. Pełen zestaw działa rzecz jasna pod kontrolą najnowszego Androida 4.4.2 KitKat z autorską nakładką HTC, Sense 6.

Według wstępnych zapewnień, słuchawka ma trafić do sklepów już w czerwcu i wszystko wskazuje na to, że początkowo będzie dostępne do nabycia wyłącznie na terytorium Chin. Ile trzeba będzie za nią zapłacić? Zgodnie z doniesieniami portalu Engadget, tamtejszy oddział firmy ujawnił, iż cena odblokowanego wariantu smartfona HTC One (E8) powinna zakręcić się w okolicach 450 dolarów. Każdy z ewentualnych nabywców będzie mógł dostać urządzenie w jednej z trzech wersji koloru jego obudowy – białej, czarnej i czerwonej.

Póki co nie wiemy czy i kiedy smartfon zostanie wprowadzony do sprzedaży także na rynku europejskim. Mamy nadzieję, że nie będziemy musieli obejść się smakiem.

Źródło: Engadget.com

podobne treści