gadżetynews

HTC Vive zadebiutuje w kwietniu

HTC ujawniło szczegóły na temat zbliżającej się premiery gogli VR Vive przygotowywanych we współpracy z Valve. Odbędzie się ona w kwietniu, ale w przedsprzedaży będzie można zamówić je już za tydzień.

Poznaliśmy także ostateczną cenę urządzenia. Niestety nie będzie ona należała do najniższych, ale za 799 dolarów użytkownicy otrzymają trochę więcej sprzętu niż w konkurencyjnym zestawie przygotowywanym przez Oculus VR, a wycenionym na 600 dolarów. W pudełku z HTC Vive znajdą się bowiem nie tylko same gogle, ale też dwa bezprzewodowe kontrolery, dwa urządzenia śledzące ruchy użytkownika, które będzie należało zamontować na ścianie, oraz urządzenie, które działa jak router przekazując dane z tych czujników do komputera. Dodatkowo w zestawie znajdą się dwie gry – Job Simulator oraz Fantastic Contraption.

HTC wprowadziło także kilka usprawnień w stosunku do modeli przeznaczonych dla deweloperów. Jednym z nich jest wprowadzenie nowego mikrofonu, kolejnym wprowadzenie komunikacji bezprzewodowej w przypadku kamer śledzących ruchy użytkownika.

Do pierwszych klientów HTC Vive ma trafić w kwietniu, w pierwszej kolejności do mieszkańców USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec, Francji, Włoch, Hiszpanii, Szwajcarii, Austrii, Belgii, Holandii, Danii, Islandii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Czech, Polski, Tajwanu, Japonii, ChRL, Australii i Nowej Zelandii. Zalecana przez producenta specyfikacja komputera, do którego mają być podłączane gogle Vive, wygląda tak:

  • procesor: Intel® i5-4590 / AMD FX 8350 lub wyższy
  • karta graficzna: NVIDIA® GeForce® GTX 970, AMD Radeon™ R9 290 lub wyższa
  • RAM: minimum 4 GB
  • Wyjścia: HDMI 1.4, DisplayPort 1.2, USB 2.0 lub nowsze
  • System operacyjny: Windows 7 SP1, Windows 8.1 lub nowszy, Windows 10

podobne treści