news

HTC Vive trafi do bibliotek

I to od razu w liczbie 110 zestawów. Szkoda tylko, że w stanach Kalifornia oraz Nevada. Ale biorąc pod uwagę to, że konkurencja w zakresie zestawów VR pomiędzy HTC a Oculusem się zaostrza, możemy mieć nadzieję, że podobne akcje zaczną być także organizowane na Starym Kontynencie.

Swego rodzaju edukacyjny wyścig rozpoczął w ubiegłym roku Oculus zapowiadając, że dostarczy 90 zestawów rzeczywistości wirtualnej do bibliotek w stanie Kalifornia. Teraz HTC przebija to zobowiązanie, ogłaszając program Vive Libraries, w ramach którego do bibliotek stanów Kalifornia i Nevada trafi łącznie 110 zestawów HTC Vive.

HTC wybrało prawie 40 różnych aplikacji i gier edukacyjnych, które będzie można wypróbować w bibliotekach. Użytkownicy będą mogli między innymi udać się na wirtualne wycieczki pod Mur Berliński czy na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Oczywiście zastosowanie zestawów VR nie ogranicza się do tego, czytelnicy będą mogli również wykorzystać je na inne sposoby, na przykład od modelowania w 3D.

Zarówno HTC oraz Oculus mają oczywiście pewien interes w tym, by z ich systemami VR zapoznało się jak najwięcej osób. Oprócz tego, że mogą zaprezentować się jako ważni partnerzy lokalnych społeczności, chcą przyzwyczaić ludzi do swoich standardów już od najmłodszych lat. Trochę na podobnej zasadzie, jak wtedy, gdy Microsoft fundował w szkołach pracownie informatyczne. Nam pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłości również będziemy mogli z tego skorzystać.

Zdjęcie: Flickr/pestoverde

podobne treści